Chrzanów – jedna z piękniejszych gmin w zachodniej części Województwa Małopolskiego. Tworzy ją miasto Chrzanów i sześć sołectw.

Nocowanie na pograniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (więcej) i Śląskiej, nad lewym dopływem Wisły – rzeką Chechło sprawia, że tutejszy, zróżnicowany krajobraz wpływa pozytywnie na samopoczucie.

Gmina Chrzanów to zarówno wzgórza z wyrobiskami kamieniołomów jak i podmokła, pełna rozlewisk Kotlina Chrzanowska. Teren gminy w jednej trzeciej pokryty jest lasami. Wyniosłe wzgórza z licznymi lessowymi wąwozami oraz wąska dolina Płazanki, tworzą klimat górskiego uzdrowiska. To właśnie stąd podziwiać można piękne panoramy Beskidów Zachodnich i Tatr.

Prawie 40% obszaru gminy Chrzanów zajmują tereny cenne przyrodniczo. Jednym z wyróżników tutejszej flory jest obecność wielu gatunków storczyków. Rozmaitość siedlisk pociąga za sobą bogactwo fauny. Występują tu m.in. sieweczka obrożna i kureczka nakrapiana – ptaki zapisane w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Miłośnicy obcowania z przyrodą mają więc po co tu zaglądnąć.

 

 

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu - odległość: 18 km

Muzeum utworzone w 1947 staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania "po wsze czasy" pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

zatorland - odległość: 16 km

Zbiór parków tematycznych znajdujący się w Zatorze. Najważniejszą atrakcją jest Dinozartoland, czyli park ruchomych dinozaurów. Jest to zarazem atrakcja dla dzieci, które mają pełno miejsca do zabawy wśród 100 modeli dinozaurów z poszczególnych er, a także dla dorosłych za sprawą Muzeum Szkieletów i Skamieniałości.

energylandia - odległość: 16 km

Energylandia jest aktualnie jedynym polskim parkiem tematycznym. Park usytuowany jest w miejscowości Zator, w bliskim sąsiedztwie miasta Oświęcim. Energylandia to około 50 atrakcji mechanicznych, rozłożonych na 26 ha terenu, to miejsce wypoczynku oraz zabawy na co najmniej jeden dzień.

Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie - odległość: 9 km

Pomiędzy Krakowem a Oświęcimiem, u stóp średniowiecznego zamku Lipowiec rozciąga się Nadwiślański Park Etnograficzny przedstawiający kulturę Krakowiaków Zachodnich. Jednym z najbardziej znanych elementów ich kultury była czapka „krakuska”, którą nosił między innymi Tadeusz Kościuszko. W muzeum podziwiać można jednak nie tylko elementy stroju, ale przede wszystkim – architekturę i ekspozycje związane z życiem codziennym, a wszystko w odtworzonym krajobrazie wsi, miasteczka oraz dworu.

KRAKÓW - odległość: 43 km

Kraków należy do grona najpiękniejszych miast Europy. Liczne walory turystyczne m. in. zabytki Krakowa oraz bogata oferta kulturalna miasta zostały już docenione na całym świecie. W 2005 r. Kraków zajął 5 miejsce na liście najciekawszych miast Europy, przygotowanej przez prestiżowy magazyn „Travel and Leisure”. Natomiast w 2006 r. amerykańska agencja Orbitz uznała gród Kraka za najmodniejsze miejsce na świecie.

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

zatorland

Energylandia

Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie

kraków

CZEKAMY NA CIEBIE!

ZAREZERWUJ

mobile: +48 787 458 899

32 622 71 80 wew. 21

bb@mikunda.com.pl

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ:

ul. Śląska 87a

32-500 Chrzanów

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CZEKAMY!